İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’den coşkulu Güz Şenliği

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), gelenekselleşen etkinliklerine Güz Şenliği ile devam etti.

Şenlikte “Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya 1764 Bisiklet Turu”, “Balık Tutma Yarışması” ve “Burs İçin Badem Toplama” etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

SANAYİDE BALIK TUTMA YARIŞMASI!

Şenlik, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonun hakemliğinde balık tutma yarışması ile başladı. Yarışmaya Anadolu OSB’nin yatırımcıları, idarecileri, fabrikalarında çalışanları, aileleri ve bursiyer öğrencileri katıldı. Yarışmada yerini alan 50 balıkçı birincilik için olta attı. Program sonunda ise ‘en büyük balık tutan’ ve ‘en çok balık yakalayan’ kategorilerinde ödül verildi.

BİSİKLETÇİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN PEDALLADI

Etkinlik; 40 kilometre yol kat ederek, Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtı’na kadar süren Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya 1764 Bisiklet Turu ile devam etti. Türk Eğitim Vakfı’nın ve Bisiklet Gönül Beraberliği’nin sporcuları ile düzenlenen tura, Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Tayfun, Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve Yönetim Kurulu Üyeleri başlangıç verdi. Bisikletliler Ankaralılar Caddesi’nden başlayarak, Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtı’na kadar pedalladılar.

TUNCAY: ŞEHİTLERİMİZE ÖDENMEYECEK BORCUMUZ VAR

Anadolu OSB girişinde balık tutma yarışmasına katılanlar ve bursiyer öğrenciler bisikletlileri karşıladı ve birlikte Çanakkale Şehitleri Anıtı’na gidildi.

Anıtta açıklama yapan Başkan Tuncay, “Tarihimizi hatırlayıp, sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. Bizlere bir vatan bahşeden şehitlerimize ve bugünlere taşıyanlara ödenmeyecek bir borcumuzun olduğunu düşünüyoruz” dedi ve devam etti:

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi olarak, bu minnet ve vefa duygusu ile Büyük Taarruzun başladığı topraklarda üretim ve eğitim taarruzu başlattık. Başkomutan Atatürk’ün söylediği gibi, “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır”. Bu düşünce ve inançla kurduğumuz Anadolu OSB bugün ekonomi platformunun önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Bölgemizde 70 fabrikada üretime geçilmiş olup, 3000 kişi istihdam edilmiştir. Tüm parseller dolduğunda 300 sanayi işletmesi ülkemizin katma değerine ve istihdamına azami düzeyde katkı sağlayacaktır.

TURNA: KURTULUŞ SAVAŞININ ÖN SÖZÜDÜR

Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ömer Turna ise şu ifadeleri kullandı:

Şuan bulunduğumuz yer çok önemli. Çanakkale Savaşları Kurtuluş Savaşının ön sözüdür. Şehitlerimiz adına yapılan bu Anıt’ ta etkinliğimizi yaptığımız için gerçekten çok heyecanlıyız ve gururluyuz. Bizde TEV olarak, Türk eğitimine destek veriyoruz. Bugüne kadar 230 bin öğrenciye burs verdik. Böyle bir etkinliğe katıldığınız için teşekkür ediyor, hepinize başarılar diliyorum.

ÖĞRENCİLER KENDİ BURSLARINI TOPLADI                     

Faaliyetlerin sonuncusu ise Anadolu OSB’nin destek olduğu meslek öğrencilerinin kendi burslarını toplamalarıyla oldu. Çanakkale şehitleri anısına dikilen badem ağaçlarından elde ettiği gelirle mesleki ve teknik eğitim alan öğrencilere destek olan Anadolu OSB, hasadı bursiyerlerle yaptı. Öğrenciler, bademleri kendileri ve yeni bursiyerler için topladı.

ÜST