İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB katılımcı demokrasiye geçiyor

 

Anadolu OSB katılımcı demokrasiye geçiyor

Anadolu OSB’ nin kurucu ortakları S.S. OSİAD Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ve S.S. Orta Büyüklükte Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’ nin Kapanış Genel Kurulları yapıldı.

Genel Kurullarda işlevlerini yerine getiren bu kooperatiflerin kapatılmasına oybirliği ile karar verildi.

Anadolu OSB, kooperatiflerin tasfiye süreçlerinin tamamlanmasıyla beraber yapı kullanma izni almış katılımcılardan oluşan genel kurul oylarıyla seçilen Yönetim Kurulu tarafından idare edilecek.

 

KATILIMCILAR KENDİ YÖNETİMİNİ BELİRLEYECEK
Genel Kurul’ da konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, tasfiye ile kooperatif ortaklarının Anadolu OSB Katılımcısı olarak yatırımlarının hedefledikleri noktaya geldiğini kaydetti.

Tuncay, “Hayatımızın büyük bir bölümünü ayırdığımız Kooperatifleşme ve sonucunda Anadolu OSB’nin kuruluşunu hep bir sistem içerisinde yaptık. Bugüne kadar olan gelişmelerin de hep olumlu olması için uğraştık. Bundan sonraki hedeflerimizi de gerçekleştirmek için azimle ve ilk günkü hevesle yol alacağız. Yatırımcılığın verdiği girişimcilik ve yaratıcılıkla sizlerin yanında olacağız. Bölgemiz de temel hedeflerimiz arasında olan katılımcı demokrasi ile yönetileceğiz” dedi.

ANADOLU OSB’NİN ANALANINDA BOŞ PARSEL KALMADI

Konuşmasının devamında Tuncay, Anadolu OSB’ nin hızla gelişen pozitif değişim sürecine değindi.

Tuncay, “2002 yılında kurulan Bölgemizin ana alanında 2005 yılında başlayan kamulaştırma işleri 2007 yılında 233 parselin bulunduğu 300 hektar büyüklüğündeki ana alanın altyapı çalışmaları ise 31.12.2017 tarihinde tamamlanmıştır. Ana alanımızda tahsis edilmemiş boş parsel bulunmamaktadır. 2017 yılı sonu itibariyle 58 fabrikada üretime geçilmiş olup, yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlanmıştır. 41 fabrikanın ise üstyapı inşaatları çeşitli aşamalarda devam etmektedir. 2018 yılında altyapıları tamamlanan parsellerin 3.Etap kurasında belirlenen katılımcılara teslimi yapılacaktır. Öte yandan ilave alan kamulaştırma işlemlerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Hızla büyüyen Anadolu OSB’de nitelikli personel talebinin de arttığını belirten Tuncay, hem mesleki eğitime destek olunması hem de işgücü ihtiyacının karşılanması amacıyla önümüzdeki günlerde meslek yüksekokulunun temelini atacaklarını duyurdu.

Tuncay, “Başkent Üniversitesi ile işbirliğimiz çerçevesinde Bölgemize kuracağımız meslek yüksekokulunu 2018 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirmeyi amaçlıyoruz. Okulun önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Ayrıca bu yüksekokulda sürdürülebilir mesleki eğitim kursları ile talep eden vatandaşların ve Bölge çalışanlarının meslek edinmeleri sağlanacak” dedi.  

HAVZANIN CAZİBE MERKEZİ, YAŞAM ALANINA DÖNÜŞECEK

Konuşmasının devamında Tuncay, şunları ifade etti:

2018 hedeflerimiz arasında Başkent Üniversitesi ile birlikte tasarladığımız ortak kullanım alanlarında Bölgemizin önceliklerine göre çarşı, otel, kreş, sağlık tesisi, eğitim tesisleri, dini mekan, ticaret alanları, spor alanları, ağaçlandırma vb. sosyal alanların oluşturulması bulunmaktadır.

“BÖLGEMİZ ÜLKEMİZE İLELEBET HİZMET EDECEKTİR”

Tuncay, sözlerini şöyle sonlandırdı:

İnsan ömrü için uzunca bir süre olan 20 yılda yarattığımız bu ekonomik değer, ilelebet Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmet edecektir. Bizler dün öngördüğümüzü bugün gerçekleştirerek, yarına somut bir gerçeği bırakıyoruz. Her alanda modernizasyona uğramış günümüz dünyası bir ekonomik paylaşım savaşında iken, başlattığımız bu ‘üretim taarruzu’ omuzladığımız en kıymetli ve önemli değerdir. Planlı sanayileşmenin, yenilikçi ruhun tüm uygulamalarına yansıdığı Anadolu OSB’de deneyimli yöneticilerimizle, katılımcılarımızla ve paydaşlarımızla ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

ÜST