İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’den Çanakkale Şehitlerine vefa Ziyareti

Anadolu OSB’den Çanakkale şehitlerine vefa ziyareti   

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), Cumhuriyet Bayramı ve temel atma törenlerinin yıl dönümü nedeniyle Çanakkale Şehitlerine ve savaş alanlarına vefa ziyareti düzenledi.

 

Etkinliğe Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu, BİTTO Yöneticisi Arzu Fırlarer, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, Ressam Hikmet Çetinkaya, OSTİM Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal, OSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç, basın mensupları, yatırımcılar ve aileleri katılım sağladı.

Gelibolu Yarımadası’nda başlayan program, Mecidiye Tarabyası ve Şahindere Saygıyeri Şehitliği ziyaret edilerek devam edildi. Burada son durak ise Çanakkale Şehitleri Abidesi oldu. Devamında ise Anzak Koyu, 57 Alay Şehitliği ve Conkbayırı’na giden katılımcılar, Deniz Müzesi ve Nusret Mayın Gemisi ile ziyaretlerini tamamladı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ÖNSÖZÜ ÇANAKKALEDİR”

Etkinlikte açıklama yapan Başkan Tuncay, Çanakkale Savaşları ve Zaferini anarak, ülke için üretimin önemine dikkat çekti.

Tuncay, “Tarihimizin en önemli günü olan Cumhuriyetin ilanının önsözü Çanakkale Zaferidir. Dünya tarihi pek çok türden savaşlar yazmış, toplumsal dayanışmalara sahne olmuştur ancak hiçbir zaman Çanakkale Zaferi gibi bir direnişe tanıklık etmemiştir. Tarihimizi hatırlayıp, sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. Bizlere bir vatan bahşeden şehitlerimize ve bugünlere taşıyanlara ödenmeyecek bir borcumuzun olduğunu düşünüyoruz. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi olarak, bu minnet ve vefa duygusu ile ülkemize sağlanacak en büyük katkının üretmekten geçtiğini biliyoruz” dedi.

Tuncay, konuşmasını şöyle tamamladı:

Anadolu OSB için 29 Ekim’in bir başka önemi ise altyapı inşaatlarımıza bundan tam 9 yıl önce temel atarak başlamıştık. Hiç kamu kaynağı kullanmadan, öz kaynaklarımızla kurduğumuz Bölgemiz Katılımcılarına 29 Ekim 2018’de “Dayanın, biz her şeyi başaracağız” demiştik ve bugün üstyapı çalışmalarına henüz dört yıl önce başlamamıza rağmen 50 fabrikada üretime geçilmiş olup, 50 sanayi tesisimizin de çeşitli aşamalarda üstyapı çalışmaları tamamlanmak üzeredir. 29 Ekim 2017 tarihi itibariyle çalışan sayasının iki bin kişiye ulaştığı Bölgemiz, tamamlandığında 15 bin kişiye istihdam sağlayacaktır. Cumhuriyetimizin 94’ üncü yılını, Atamızın 1923 yılında yapılan İzmir İktisat Kongresinde verdiği “Siyasî, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar, iktisadi zaferler ile taçlandırılamazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz” talimatını yerine getirmiş sanayiciler olarak gururla kutlar, katılım sağlayanlara teşekkür ederiz”

ÜST