İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

İlk Yerli Tünel Açma Makinesi Tanıtıldı

Katılımcımız ve Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU’nun sahibi olduğu E-Berk Makina ve Metalurji A.Ş. tarafından üretilen ilk Yerli Tünel Açma Makinesinin açılışını bugün Bölgemizde yapıldı. 
E-Berk Makina ve Metalurji A.Ş. tarafından üretilen ve ülkemizi dünyanın sekizinci TBM üretici ülkesi olma unvanına eriştirecek olan, 3,25 metre çapında, 92 metre boyunda, 175 ton ağırlığında ve 800 kVA gücündeki Milli Tünel Açma Makinası, Tekirdağ'da Ergene Derin Deşarj Tünel ve Arıtma Projesinde kullanılacaktır.

Bu proje sayesinde Ergene Nehri'nin temizlenmesine sağlanacak katkının yanı sıra Çorlu ve Ergene bölgesindeki 9 Organize Sanayi Bölgesi arıtma sorunu da kökünden çözülmüş olacaktır. Ayrıca, ilk Milli Tünel Açma Makinesi’nin üretimi, yıllık 250 Milyon Euro’luk ithalatın önüne geçmek ve dünya çapında küresel bir üretici olmak yolunda atılan önemli bir adımdır.
Açılışa, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun TÜFEKÇİ, Başbakanlık Müsteşarı Hayri ÇAVUŞOĞLU, AK Parti Sivas Milletvekili Habib SOLUK, Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Kutsi TUNCAY, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, ATO Başkanı Gürsel BARAN ve CHP Ankara İl Başkanı Adnan KESKİN ve Müteşebbis Heyet Üyelerimiz katılım sağladı

ÜST