İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’ de eğitim taarruzu devam ediyor!

Çanakkale Savaşları’nda şehit olan 1764 askerimizin anısına dikilen 1764 badem ağacının geliriyle meslek lisesi öğrencilerine burs desteği veren Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), mesleki eğitime destek vermeyi sürdürme amaçlı faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Anadolu OSB’ nin önemli ölçüde destek verdiği Polatlı Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Görüşmede “Meslek lisesinin memleket meselesi” olduğunu vurgulayan Tuncay, Polatlı Meslek Lisesi’ne verilen bursların önümüzdeki eğitim yılında iki katına çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Tuncay, “1764 badem ağacının geliri ile verilen eğitime destek burslarının devamlılığının gelmesi konusunda çalışmalarımızı ilerlettik. Özellikle burs alan öğrencilerimizin başarılarının devam etmesi halinde lise eğitiminden sonra alacakları yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerini de destekleme hususunda kararlıyız. Polatlı ilçesinde mesleki eğitime ilginin artması ve öğrencilerin başarılarını yükseltmesi halinde eğitim fonundan önemli bir kaynağı bu ilçeye aktaracağız” dedi.

BURSLAR İKİ KATINA ÇIKIYOR!

Mesleki ve teknik eğitime destek bursları sayesinde Polatlı Meslek Lisesi öğrencilerinin başarı rekabetlerinin arttığını ifade eden idareci ve öğretmenlere Tuncay, “Görüyoruz ki; burs alan öğrenciler diğer mesleki eğitim alan arkadaşlarına öncülük etmekte. Öğrencilerin başarılarının devamlılığı halinde eğitime destek burslarını iki katına çıkaracağız. Aynı zamanda Anadolu OSB olarak, burs alan öğrencilere staj yapma ve uygulamalı eğitim imkanı da sunacağız. Öğrencilerin staj sürecinde işletmelerden memnun kalmaları halinde doğrudan istihdamlarının sağlanmasına öncülük edeceğiz” dedi.

Yapılan ziyarette Başkan Tuncay’ı karşılayan öğrenciler “Anadolu OSB tarafından verilen burslar bizim için büyük gurur ve onurdur. Bizde burslarımızın devamlılığı ve gelecekte iş imkanımızın sağlanması için başarı ortalamamızı yüksek tutmaya gayret edeceğiz” diyerek, Tuncay’a teşekkürlerini iletti.

Ziyaret sonrasında Başkan Tuncay, okul yönetimine Çanakkale Savaşlarında şehit olan askerlerimizi simgeleyen ‘Kan Çiçekleri’ adlı tabloyu hatıra bıraktı. 

ÜST