İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB ile Polatlı Belediyesi güç birliği büyüyor!

Planlı sanayileşmenin en iyi örneklerinden Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), çevre ilçelerine destek olmaya devam ediyor.

Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay önceki gün ‘Eğitim ve İstihdam İşbirliği Protokolü’ imzaladıkları Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile görüştü.

 

TUNCAY: MİLLİ ÜRETİME VE EĞİTİME DESTEĞİMİZİ ARTIRALIM

Toplantıda Polatlı’da işsizlik rakamlarının düşürülmesi için mesleki eğitimin artırılmasının ve ulaşım sorununun giderilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Tuncay, konuşmasına şöyle devam etti:

Anadolu OSB, Türkiye’ ye örnek bir proje oldu. Bu organizasyon ile pek çok kişinin iş, eğitim, sağlık gibi önemli ihtiyaçları karşılanıyor. Ancak son resmi rakamlara göre; Türkiye’ de her dört gençten birisi maalesef işsiz ve istihdam oranlarında ciddi düşüş görünüyor. Bunun temelinde ise üretimi artırıcı politikaların yetersizliği ve mesleksizlik yatıyor. Çünkü üretimsizlik mesleksizliği, mesleksizlik ise işsizliği beraberinde getiriyor. Bu olumsuz tabloyu hep beraber aşabiliriz. Milli üretime ve eğitime desteğimizi artırabiliriz. Polatlı Belediyesi’ nin bizimle olan işbirliği çerçevesinde istihdam yaratılması ve nitelikli eleman yetiştirilmesi için açtığı kursları takdirle karşılamamak elde değil. Ulaşım probleminin de aşılmasının ardından yatırımcılarımızda Polatlı’dan daha fazla personel talep edecektir.

YILDIZKAYA: İLÇEMİZİN KALKINMASI VE MİLLİ ÜRETİME DESTEK İÇİN NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİYORUZ

Ziyaretten memnuniyetini dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Mürsel Yıldızkaya ise mesleki eğitime büyük önem verdiklerini ve belediye sınırları içerisinde bulunan vatandaşlarına istihdam sağlamak için azami çaba sarf ettiklerini söyledi.

Yıldızkaya, “Anadolu OSB ile işbirliğimiz çerçevesinde ilçemizden çok sayıda kişiye iş imkanı sağladık. Yaptığımız çalışmalar ile ihtiyaç görülen meslekler için kurslar açtık. CNC operatörlüğü, kaynakçılık gibi birçok dalda başlattığımız eğitimler ile hem sizin katılımcılarınızın nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacağız hem de ilçemizde daha çok ocağı tüten ev oluşturmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Polatlı Belediyesi imkanları dahilinde daha fazla işbirliğine açıktır. Ulaşım konusunda ise belediye sınırlarımızın dışında toplu taşıma aracı sağlayamıyoruz. Bunu ancak Büyükşehir Belediyesi yapabiliyor fakat Bölgenizde çalışan vatandaşlarımızın ulaşım masraflarında yardımcı olabiliriz” dedi.

Başkan Tuncay, görüşmenin sonunda ise Dünyaca ünlü Ressam Hikmet Çetinkaya’ nın Çanakkale Şehitlerini simgelediği ‘Kan Çiçekleri’ adlı tablosunu hatıra bıraktı.

POLATLI’NIN İLK KADIN KOOPERATİFİNE DESTEK ZİYARETİ!

Polatlı Belediye Başkanı ile yaptığı görüşmenin ardından Polatlı’nın ilk kadın kooperatifi Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi’ nin tanıtım toplantısına katılan Tuncay, burada Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ile bir araya geldi.

Tuncay, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Başkent Üniversitesi, Polatlı Ticaret Odası ve Polatlı Belediyesi’ nin katkılarıyla başlatılan kooperatifin çalışmalarında başarılar diledi ve ülkemizde kadın işgücü oranın artırılmasında çok önemli bir örnek olduğunu ifade etti. 

ÜST