İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’de milat!

Anadolu OSB’ nin kurucu ortakları S.S. OSİAD Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ve S.S. Orta Büyüklükte Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’ nin önceki gün Olağan Genel Kurul’u yapıldı. Genel Kurul’da kooperatiflerin tasfiye sürecinin tamamlanmasına oybirliği ile karar verildi.

 

Anadolu OSB, kooperatiflerin tasfiye süreçlerinin tamamlanmasıyla beraber tüm Katılımcılarınınoylarıyla seçilecek yönetimiyle demokratik bir üretim merkezine dönüşecek.  
ANADOLU OSB’DE YATIRIMCILAR KENDİ YÖNETİMİNİ BELİRLEYECEK
Genel Kurul’ da konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, tasfiye ile kooperatif ortaklarının Anadolu OSB Katılımcısı olarak yatırımlarının niteliğe dönüştüğünü ve hedefledikleri noktaya geldiklerini kaydetti.

Tuncay, “Kooperatiflerin tasfiye işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bölgemiz katılımcılarının tamamı genel kurula gidilecek ve bundan sonra Katılımcılar, kendi yönetimlerini kendileri belirleyecek. Bizler artık delege göndermeyeceğiz. Tüm katılımcılarımızın oylarıyla oluşacak yönetimle devam edeceğiz. Bölgemiz katılımcı demokrasi ile yönetilecek.” dedi.

YATIRIMCILAR TEKNOPARK KURMAKTA KARARLI

Konuşmasının devamında Anadolu OSB’ nin 2017 iş programı ve hedeflerini anlatan Başkan Tuncay, sürdürülebilir üretim stratejilerini hayata geçirerek, firmaların yüksek katma değerli ürün üretebilmelerine olanak sağlamak istediklerine dikkat çekti.

Tuncay, “Beraber bugünlere taşıdığımız Anadolu OSB’ nin hemkatılımcılarıözelinde hem de Bölge nezdinde ileriye taşınabilmesi için sürdürülebilir ekonomik koşulların oluşturulması gerekmektedir. Bu nedenle 2017’de katılımcılarımızla ortak bir teknopark kuracağız. Özellikle bilişim ve teknoloji alanında üretim yapan katılımcılarımızla olumlu temaslarımız devam ediyor. Ortak bir teknopark inşa ederek, Bölgemizde yine bir ilke imza atmış olacağız. Öte yandan yıl içerisinde ticari merkezlerimizi faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

KADIN İSTİHDAMINA KATKI: KREŞ AÇILACAK

Hızla büyüyen Anadolu OSB’de iş ve istihdam talebinin de arttığını belirten Tuncay, Bölgede yıl itibariyle çalışan iş gücünün 2 bin kişiye yükseldiğine işaret etti.

Tuncay, “Bölgemizde kadınların işgücüne katılım oranlarını artırmak hedefindeyiz. Bunun için hem verdiğimiz burslarda kadın öğrencilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz hem de yatırımcılarımızı bu yönde teşvik ediyoruz. En kısa sürede Bölgemize bir kreş açacağız. Anadolu OSB, çalışan kadınların gülen yüzü olacak ve kadınlarımız üretim sektöründe daha fazla yer alacak” şeklinde ifadelerde bulundu.

ANADOLU OSB BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN ANA ÜSSÜ HALİNE GELİYOR

Konuşmasının devamında Tuncay, şunları ifade etti:

Bölgemizde bu yıl itibariyle 40 fabrikada üretime geçilmiş olup, 50 fabrikanın ise üstyapı inşaatları çeşitli aşamalarda devam etmektedir. 2. Etabımızın ise 2017’de altyapı çalışmaları tamamlanmasının ardından katılımcılarımız yerlerini alacak. Öte yandan ilave alan arazi temini çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca bilişim, teknoloji, veri saklama ve savunma iş kolundan Bölgemize memnuniyet verici derecede talep alıyoruz. Ülkemizde ekonomik sıkıntılar mevcudiyetini korusa da hep beraber üreterek tüm sorunları aşacağımıza inanıyoruz.”

ÜST