İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’de üretim seferberliği devam ediyor!

Anadolu OSB’de üretim seferberliği devam ediyor!

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, yaptığı açıklama ile iki önemli firmaya İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı’ nı teslim ettiklerini ve bir fabrikanın açılışını yaparak, üretim seferberliğine devam ettiklerini duyurdu.

Tuncay, “Ekonomi ve siyasette yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Kendi kabuğuna çekilip, günü geçiştiren uygulamalarla yetinmek yerine, ülkemiz menfaatine her türlü girişimi ve özveriyi göstermeye devam etmekteyiz. Katılımcılarımız ise üretimden gelen tüm gücünü kullanmaktadır. Bölgemizde son bir ay içerisinde iki önemli firmamız İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı’ nı alırken, bir başka Katılımcımız fabrika açılışını yaptı” dedi.

ANADOLU OSB İHRACATA ODAKLANDI

Tuncay, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
Bölgemiz sanayicilerinin üretimde ivme kazanabilmeleri için teknik ve idari her türlü desteğimiz devam etmektedir. Anadolu OSB’ nin yöneticileri de üyeleri de Katılımcılarıdır ve biz rotamızı her alandan nitelikli ürün üretmeye çevirdik. Bu çerçevede çalışma ruhsatlarını teslim ettiğimiz ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru’ nun firması E-Berk A.Ş. 30 milyon Euro yatırımla kuracağı tünel kalıp makinesi üretim tesisi sayesinde yıllık 250 milyon Euro’ luk ithalat hedeflemektedir. Yine çalışma ruhsatını teslim ettiğimiz diğer Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet KURT’ un firması Ankara Netmon A.Ş, iletişim sistemlerinde geliştirdiği yenilikçi ürünler ile Ülkemizin karşılamaya devam etmektedir. Öte yandan geçtiğimiz hafta açılışını yaptığımız Yurtsevenler Un Fabrikası ise her ay ortalama 9 bin tonluk un üretimi ile iç piyasanın ihtiyacına cevap vermektedir.

“ÜRETİMİ KATMA DEĞERLE SINIRLI GÖRMÜYORUZ”
Anadolu OSB olarak üretimi katma değerle sınırlı görmediklerini ifade eden Tuncay, bu anlamda sosyal projelere de devam ettiklerini duyurdu.
Tuncay, “Anadolu OSB’de Çanakkale Şehitleri anısına diktiğimiz bademlerden elde ettiğimiz gelir ile yıl itibariyle otuz beş mesleki ve teknik eğitim alan öğrenciye burs vermeye başladık. Bölgede iş garantili, uygulamalı eğitimin başlamasıyla bin öğrenciye burs desteği sağlamayı hedefliyoruz. Yine amaçlarımız arasında hayata geçireceğimiz spor ve sporculara dayanak olacak bir projemiz var. Çevre ve doğa uyumlu projelerimize ise uygulamalarıyla devam etmekteyiz. Katılımcılarımızla beraber olanaklarımız dahilinde Ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

ÜST