İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB’den hayvan haklarına evrensel ortaklık!

Anadolu OSB’den hayvan haklarına evrensel ortaklık!

Kuruluşundan itibaren canlı haklarına saygılı olan ve doğa ile uyumlu projelerini hayata geçiren Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), sınırları içerisinde bulunan hayvanları koruma altına aldı.

 

Anadolu OSB, bünyesinde yaşayan tüm hayvanların doğal yaşam sürelerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için yeni uygulamalara gitti. Bölge’de sahipsiz ve başıboş hayvanlar için besleme üniteleri ve barınma yerleri yapılırken, bu hayvanların sağlık kontrolleri için ilgili Belediye ile düzenli işbirliği yapılıyor.

TUNCAY:CANLI HAKLARINI MİSYON EDİNDİK

Konu üzerinden açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, tüm canlıların eşit var olma hakkı olduğunu ifade ederek, her sanayi kuruluşunun Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi’ ni göz önünde bulundurması gerektiğini kaydetti.

Tuncay, “Biz canlı haklarının korunup, ileriye taşınmasını misyon edinen bir organize sanayi bölgesiyiz. Kuruluşumuzdan itibaren doğa uyumlu tasarımlar konusunda stratejik ve etkin yaklaşımlara sahibiz. Fabrikalardan önce bataklığa dönüşmüş Uyuz Gölü’ne yağmur suları ile can vererek, gölet haline getirdik ve bu göleti 7500’den fazla ağaçla çevreleyerek koruma altına aldık. Diğer bir yandan yaban hayatına duyduğumuz saygıdan dolayı Bölge’de kontrol dışı avcılığı yasakladık. Şimdide Bölge’de çok sayıda bulunan sahipsiz ve başıboş hayvan için besleme üniteleri ve barınma yerleri kurduk. Bu hayvanların sağlık kontrolleri için sürekli yetkililerle istişare halindeyiz. ‘Empati’ sloganı ile Bölge’de başlattığımız bu çalışmaya Katılımcılarımız da omuz verdi. Fabrikalar kendi sahalarında birçok evcil hayvana beslenme ve barınma imkanı sağlandı” diye konuştu. 

ÜST