İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Yenilikçi projeler Anadolu OSB’de hayat buldu!

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) Katılımcıları ile Başkent Üniversitesi öğrencilerinin tamamladıkları projeler üretime can oldu.
Başkent Üniversitesi ile Anadolu OSB arasında yapılan ‘Eğitim Protokolü’ ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri bitirme projelerini yatırımcılarla tamamladı. Tamamlanan projeler, üretim süreçlerinde kullanılmaya başlandı.

Projelerin yapılmasının ardından Anadolu OSB’de Katılımcılar ile öğrenciler yeni çalışmalara imza atmak için bir araya geldi.
Toplantıya Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Ressam Hikmet Çetinkaya, Başkent Üniversitesi dekan ve öğretim üyeleri, öğrenciler ve yatırımcılar katıldı.

 

TUNCAY: TÜRKİYE’ YE ÖRNEK OLDU

Toplantıda, büyük taarruzun başladığı topraklarda üretim ve eğitim taarruzu başlattıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Hüseyin Kutsi Tuncay, üniversite ile işbirliklerini genişleterek devam edeceklerini bildirdi.
Tuncay, “Günümüz koşullarında Türkiye ekonomisinin ivme kazanılabilmesinin temel koşulu yüksek katma değerli ürünler üretebilmektir. Tam da bu nedenle sanayilerin, üniversiteler ile işbirlikleri büyük önem taşımaktadır. Üniversitenin yaratıcı düşüncesi ile sanayinin üretim gücünü birleştirmek, rekabet edebilir bir endüstriyel tasarımı pazarda yer etmesini sağlamaktır. Katılımcılarımızın öğrencilerle üretim süreçlerine dahil ederek noktaladığı bu projeler aynı zamanda Türkiye’ye birer örnektir. Ülkenin harcadığından çok kazanmasını sağlamanın yolu budur. Bütün amacımız ülke insanın başının dik gezmesini sağlamaktır. Çalışmaların hayırlı olmasını diliyor, üniversite ile çalışmalarımızı artırarak devam edeceğimizi bildiriyorum.” dedi.

HABERAL: YARATICI DÜŞÜNCE İLE ÜRETİM GÜCÜNÜN BİRLEŞMESİNİ KUTLUYORUM

Anadolu OSB’ nin yenilikçi fikirlerle işbirliğini takdirle karşıladığını belirterek sözlerine başlayan Prof. Dr. Ali Haberal, şöyle devam etti:
Akıllı sistemlerin yaygınlaşmasıyla sanayileşmede yeni bir döneme girildi. Üniversite öğrencileri ile üreticilerin beraber yaptıkları projeleri ülkeye hizmet olarak görüyorum. Yaratıcı düşünce ile üretim gücünün bu birleşmesini kutluyorum.

MEHMET HABERAL’ A TEBRİK! Toplantıda Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı seçilen Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın başarısı alkışlarla tebrik edildi.
Dünyaca ünlü Ressam Hikmet Çekinkaya, Mehmet Haberal için yaptığı özel tabloyu, Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal’a takdim etti.
Başkent Üniversitesi Mühendislik Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz, öğretim üyeleri ve öğrencilerin projeleri tanıtmalarının ardından etkinlik sonlandırıldı.

ÜST