İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu OSB 3. Etap yatırımcıları yerlerini aldı

Anadolu OSB 3. Etap yatırımcıları yerlerini aldı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), 3. Etap Katılımcılarının Noter huzurunda parsellerinin kuralarının çekildiği 7. Geleneksel Katılımcı Buluşması’nda yatırımcıları ve aileleriyle bir araya geldi.

 

BAŞKAN TUNCAY: KURULUŞUNDAN İTİBAREN HİÇ EKSİLMEDİK

Anadolu OSB Bölge Müdürlüğü bahçesinde yapılan kahvaltılı buluşmada yatırımcılara konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Anneler Günü’ nü kutlayarak sözlerine başladı.

Tuncay, ifadelerinin devamında şunları söyledi:

Anadolu OSB’ nin 19 yıllık kısa geçmişinde yılmadan, yorulmadan hep aynı hedefin inancıyla gerçekleştirdiğimiz hayallere bugün bir yenisi daha eklendi. 3. Etap Katılımcılarımızın noter huzurunda parsellerinin kuraları çekilecek ve Ülke ekonomisine Bölge’den katkı sunacakları yerlerini alacaklar. Hepimize hayırlı olsun. Buranın kuruluşunda olan arkadaşlarımız, hala yanımızdalar. Hiç eksilmeden yolumuza yeni yatırımcılar ekleyerek devam ediyoruz. Sizler bu bölgenin hem sahibi, hem seçmeni hem de müşterisisiniz. Her anlamda Anadolu OSB, Türkiye’ ye örnek bir proje oldu. Kendi kaynaklarımızla inşa ettiğimiz Bölge için şimdiye kadar kredi kullanmadık, borçlanmadık. Eşine ender rastlanır modern, çevreci ve bilimsel bir organize sanayi bölgesi tasarladık. Tıpkı bir kadının oya işlemesi gibi, Bölge’yi işlemeye devam ediyoruz” dedi.

ANADOLU OSB 3. ETAP HAK SAHİPLERİ YERLERİNİ ALDI

 

Konuşmasının devamında 29 Ekim 2008’de ilk etap çekimi yapıldığından itibaren Bölge’ nin gelişim sürecine dikkat çeken Tuncay, 305 hektarlık ana alandan altyapı çalışması tamamlanacak sadece 65 hektarlık alanın kaldığını ifade etti.

Tuncay, “Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti olarak kalan altyapı çalışmalarını bu yıl içerisinde bitirmek için karar aldık. Çünkü, 3. Etap Katılımcılarımızın biran önce yerlerini almaları ya da parsellerini değerlendirmelerini istedik. Sonuç olarak bugün son kura çekimini yapıyoruz. Yatırımcı arkadaşlara, Bölge’ye ve Ülke’ye hayırlı olsun. Bizler Ülkeye borcu olduğuna inanan, vefanın ne olduğunu bilen insanlarız. Bu ülkeye iyi örnek olmamamız lazım, bu ülkeye miras bırakmamız lazım. Bizden sonraki gençlere iyi bir altyapı, projeksiyon çizmemiz lazım. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Etkinliğe katılım sağlayan annelere Ressam Hikmet Çetinkaya’ nın ‘Kan Çiçekleri’ adlı eserinin yer aldığı hediyeler takdim edildi. Ardından Noter huzurunda yapılan kura çekimi yapıldı ve Anadolu OSB’nin hak sahipleri yerlerini aldı. 

ÜST